Telefon: (+452) 234 14 14

Microsoft Ürünleri Lisanslama

Orijinal Windows yazılımı almak size zaman ve para tasarrufu sağlayabilir, güvenlik riskleri ile yasal yükümlülüğünüzü azaltır.Kuruluşunuzun doğru şekilde lisanslandığından emin olmak için aşağıdaki bilgileri dikkate alın.

Kuruluşunuzun Doğru Lisanslandığından Emin Olun:

• Kişisel bilgisayarlarınızı satın alırken, orijinal işletim sisteminin aldığınız bilgisayarlara önceden yüklenmiş olduğundan emin olun.

• Satıcılar, Windows lisansını dâhil etmeyerek maliyet düşürme yoluna gidebilirler. Bilgisayarlarınızı Windows yazılımı önceden yüklenmiş olarak almanız sizin için en ekonomik yoldur. Lisanssız kişisel bilgisayar almak büyük olasılıkla uzun dönemde size daha büyük maliyet getirecektir.

• İlk alımınızda lisanssız bir kişisel bilgisayara tam bir Windows lisansı yüklemek için Toplu Lisanslama anlaşması almanız, kuruluşunuzun hatalı lisanslanmasına ve yasal uyumsuzluğa neden olacaktır.

• Yeni bir kişisel bilgisayarda Windows’un önceden yüklenmiş tüketici sürümünü (Ev Sürümü) alıp, bu sürümü Toplu Lisanslama anlaşması yoluyla “Profesyonel” veya “İşletme” sürümüne yükseltmek, Toplu Lisanslama kapsamına girmez, yasal uyumsuzluğa neden olur.