2005 yılında bilişim hizmetleri amacı ile faaliyetlerine başlayan " Yerinde BT Danışmanlık Hizmetleri" inovatif teknoloji çözümleri ve hizmetleri sunan bölgesel bir firmadır.

  Sistem Güvenliği

  Ana Sayfa Hizmetler Sistem Güvenliği

  Sistem Güvenliği

  Her geçen gün risklerin arttığı bölgeleri, ülkeleri ve kurumları hedef alan siber saldırıların tehdidi altında kalan bilişim sistemleri yelpazesinin doğru ve optimum seviyede çalışabilmesi için sürekli gözlemlenmesi ve kontrol altında tutulması gerekir. Sistemleri izlemek ve gerekli operasyonları zamanında yapmak bilgi sistemleri için hayati önem taşımaktadır. Bilişim sistemleri içerisinde, sunucular, istemciler, işletim sistemleri, aktif network ekipmanları gibi kurum veya kuruluş içerisinde birbiri ile iletişimde olan bütün cihaz ve yazılımlar sıralana bilinir. Sistem güvenliği için hiyerarşi içerisinde rol bağımsız büyükten küçüğe her donanım ve yazılımın eşit oranda önemi vardır. Yani kurumun veri tabanı sunucusu ile kenarda çalışan eski bir bilgisayar hatta dışarıya açık bir network yazıcının güvenliği aynı derecede önemlidir. Dışarıdan herhangi bir sızma ile içerideki hemen her şeye erişmek mümkün olabileceği unutulmamalıdır.Bilgi sistemleri güvenliği için, sistemler sürekli izlenmelidir. Monitoring denilen sistemler, donanım ve yazılımların monitör sistemine gönderdiği sensör sonuçlarının kolay ve anlaşılır şekilde izlenebilmesi için geliştirilmiş uygulamalardır. Duruma göre bu sensörlere alarm tanımlanarak uyarı gönderilmesi hedeflenir. Böylelikle sıradışı bir durumda konu ile alakalı bir e-posta ile bilgilendirilirsiniz.
  Sunucu tarafında RAID mimarisinin kullanılması hata toleransını arttırsa da zamanında yapılmayan müdahale ile veri kaybetmek kaçınılmazdır. Öte yandan işletim sistemleri güncellemelerinin zamanında yapılması, lisanslı uygulama kullanılması sistem güvenliği açısından önemli bir yer teşkil etmektedir.Sistemlerin güvenliği açısından yeni nesil güvenlik duvarları sistem yöneticilerinin işini kolaylaştırsa da güvenlik ilkelerinin belirlenmesi, güncel üretici yazılımı kullanılması ve güvenlik veri tabanının güncel tutulması gibi durumların iyi analiz edilip doğru konfigürasyon yapılması şarttır. Yani aracınızda emniyet kemerinin bulunması, kemeri takmadığınızda sizi koruyacağını göstermez.Kısacası bilgisayar sistemleri kendi dünyasında yaşayan bir organizma gibidir. Bakıma, yenilenmeye ihtiyaç duyarlar.Bilgi sistemleri güvenliği için en önemli husus her zamanki gibi insandır. Kurum ve kuruluş içerisinde bazen istenmeden yapılan hatalar kimi zamanda kasıtlı yapılan işlemler neticesinde kötü sonuçlarla karşılaşıla bilinir.İyi bir sistem içerisinde kullanıcı sınırları iyi belirlenmeli yetkisiz girişler engellenmeli, bütün işlemler olabildiğince kayıt altına alınmalı en önemlisi de bilgi sistemleri içerisinden çalışan personelin eğitimidir.
  01

  Geniş ağ güvenliği

  03

  İzleme ( monitoring )

  05

  Sızma Testleri

  02

  Local Ağ Güvenliği

  04

  Loglama

  Veri güvenliğinin sağlanması sistemler, yazılımlar ve internet ağındaki gelişmeler sonucunda, sadece network yapısının korunmasıyla mümkün olmadığı için, güvenlik çözümlerini her alanda sağlamak bir zorunluluk haline gelmiştir. Yazılımların güvenliği, ağ güvenliği, veri güvenliği, kullanıcıların sisteme giriş ve çıkışlarının kontrolü, güvenlik duvarlarındaki açıkların kapatılması gibi güvenlik çözümlerini baştan sona sunmaktadır.

  ücretsiz fiyat teklifi almak için bizi arayın

  0 452 234 14 14

  Sorularınız mı var?
  Bizi Bugün Arayın!

  0 452 234 14 14
  0 533 660 73 73

  bilgi@yerinde.com

  Şirketimiz Hakkında

  2005 yılında bilişim hizmetleri amacı ile faaliyetlerine başlayan Yerinde BT Danışmanlık Hizmetleri inovatif teknoloji çözümleri ve hizmetleri sunan bölgesel bir firmadır.
  Katalog